• „ECHA KONSTYTUCJI, TEJ TRZECIOMAJOWEJ, CIĄGLE POBRZMIEWAJĄ...”

• Dzisiejszego poranka cała społeczność szkolna świętowała 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji

3 maja. Specjalnie na tę okazję uczniowie klas: 0, VI i VII przygotowali występ artystyczny, którego główne wydarzenia rozgrywały się na Zamku Królewskim w Warszawie, przed słynnym obrazem Jana Matejki zatytułowanym „Konstytucja 3 maja 1791 roku”.

Szkolni artyści dali popis swoich umiejętności aktorskich. Nie zabrakło także akcentu muzycznego. Podczas występu można było usłyszeć mniej lub bardziej znane pieśni patriotyczne wykonane przez całą grupę muzyczną, zerówkę lub solistkę - Zuzannę Kasprzyk.

Uroczystość zakończyło wręczenie przez p. Dyrektora dyplomów uznania: Patrykowi Synowcowi, Tomaszowi Kmiecikowi, Julicie Woźniak, Hannie Ilnickiej oraz Karolinie Majewskiej, czyli uczniom, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę podczas konkursów przedmiotowych i tematycznych.

Ważnym punktem był występ uczniów z klasy I, którzy swoją piosenką ekologiczną podkreślili, że postawa patriotyczna to także dbanie o środowisko, zwłaszcza swojej małej ojczyzny.

Apel był również okazją do wypróbowania nowego zestawu nagłaśniającego, który otrzymaliśmy w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”.