• GIRL POWER, czyli Hania Cholewa w akcji!

• Jak my lubimy takie nowiny :-))

Podczas powiatowych eliminacji Igrzysk Dzieci Powiatu Wielickiego nasza fantastyczna, fenomenalna i zjawiskowa Hania Cholewa z klasy II popłynęła niczym torpeda i zajęła I miejsce w pływaniu stylem motylkowym dziewcząt 25 m!

Haniu, JESTEŚ WIELKA!

Przed naszą uczennicą etap wojewódzki, więc 27 lutego trzymajcie kciuki!

• Nowości

• Z przyjemnością informujemy, że do szkolnej biblioteki dotarły nowości książkowe, które udało się pozyskać dzięki ofiarności całej społeczności szkolnej podczas akcji „ZAKŁADKA – CEGIEŁKA”.

Nasze zasoby wzbogaciły się także za sprawą Państwa Ciepielewskich i Państwa Ilnickich, którzy w imieniu swoich dzieci przekazali sporą kolekcję książek do naszej biblioteki. Bardzo dziękujemy za ten piękny gest wsparcia.

• Rozstrzygnięcie konkursów bibliotecznych

• Maria Grzegorzewska, Maria Konopnicka, Ignacy Łukasiewicz, Józef Mackiewicz, Wanda Rutkiewicz, Józef Wybicki oraz Romantyzm Polski to Patroni roku 2022. Z tej okazji od listopada w naszej bibliotece można było zapoznać się z sylwetkami dwóch wyjątkowych kobiet: Marii Konopnickiej i Wandy Rutkiewicz. Oprócz lekcji bibliotecznych i wystaw poświęconych Patronom roku 2022, zostały przeprowadzone dwa konkursy tematyczne. Pierwszy z nich „Każdy ma swój Everest” był skierowany do klas 4-8, drugi „Stefek Burczymucha i inne wiersze Marii Konopnickiej w nowej odsłonie” przygotowano dla klas młodszych.

W pierwszej kategorii zwyciężyła uczennica klasy IV – Kalina Dziubek, w drugie kategorii pierwsze miejsce zajęła Julia Hankus z klasy III, drugie – Filip Synowiec z klasy II, trzecie – Paulina Zając z klasy I. Wyróżniono także prace dwóch uczennic z klasy III – Karoliny Konarskiej i Darii Dulik.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Nagrody wręczymy podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego.

• „Talenciaki”

• Klasa 0a wzięła udział w lidlowej akcji „ Szkoła pełna talentów”, w której udało nam się zebrać na tyle talenciaków aby wymienić je na artykuły plastyczne dla całej klasy. Zeróweczka  dziękuje za każdy los♥️