• Turniej BRD Solne Miasto Wieliczka

• 25 kwietnia 2024r. uczniowie z klasy V: Zuzia, Milena, Filip i Tomek dzielnie walczyli w 3 kategoriach: test wiedzy z ruchu drogowego oraz skrzyżowań, scenki z pierwszej pomocy oraz jazda po miasteczku rowerowym pod okiem policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Wieliczce. Teraz cierpliwie oczekują na wyniki turnieju.

Trzymamy kciuki.

K.K.

• Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

• O tym, że książki wzbogacają życie, pobudzają wyobraźnię, poszerzają horyzonty, zwiększają nasze słownictwo i relaksują... wie chyba każdy. O tym, że są obok nas zawsze, gdy ich potrzebujemy, a w awaryjnej sytuacji potrafią nawet zastąpić przyjaciela, wiemy już od najmłodszych lat. Tylko zlęknione uparciuszki nie chcą uwierzyć, że w książkach i ich czytaniu drzemie wielka moc. Na szczęście nasi uczniowie są odważni i czytają, niektórzy naprawdę dużo!

Niebawem będzie można się przekonać, jakim królestwem jest nasza biblioteka, ale dzisiaj dzielimy się trzema akcjami zorganizowanymi z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

Pierwsza aktywność to wycieczka do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie i gra terenowa: Bibliowyprawa Trurla i Klapaucjusza.

Drugie działanie to wymiana książek w ramach akcji „KSIĄŻKA ZA KSIĄŻKĘ”.

Trzecia inicjatywa to wspólne redagowanie książki pt.: „Wielkie przygody małego Maurycego”.

M. R-K.

PS Książki nie gryzą, one pochłaniają w całości! ;-)