• Rozpoczęcie roku szkolnego

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w poniedziałek - 4 września o godzinie 9 na sali gimnastycznej. O godzinie 8, odbędzie się Msza święta w kościele w Łazanach  dla chętnych uczniów i rodziców.

• Czytanie na polanie

• #czytanienapolanie

Czytać można wszędzie. Najważniejsze, żeby dać się pochłonąć lekturze!

Nasi uczniowie doskonale o tym wiedzą i postanowili to udowodnić, przystępując do akcji „Czytanie na polanie”. Jest ona realizowana w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom” i polega na zorganizowaniu imprezy czytelniczej na świeżym powietrzu. Bez wątpienia jest to ciekawa promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, ale także możliwość udowodnienia niedowiarkom, że czytać książki można w każdej sytuacji i w każdym miejscu!

• PRZED I PO, CZYLI SALA NR 15 PO LIFTINGU

• Rok szkolny już na finiszu, więc i prace w sali nr 15 dobiegają końca. Samorząd Uczniowski i Wolontariusze pomogli w odświeżeniu sali, która na co dzień gości muzycznych i plastycznych artystów. Dzięki funduszom pozyskanym z dotychczasowych kiermaszy pierwsze pomieszczenie jest już po liftingu. We wrześniu działamy dalej!

• WIELKA ENCYKLOPEDIA JANA PAWŁA II

• Serdecznie dziękujemy p. Paulinie Stopce za podarowanie bibliotece tak wyjątkowej kolekcji dotyczącej Patrona naszej szkoły.Na zdjęciu klasa II, która osobiście dostarczyła wszystkie tomy.

• Spartakiada⛹️‍♂️🏃‍♀️🏃‍♂️🏋️‍♀️

• „Ruch to zdrowie” o tym przekonała się dzisiaj nasza zeróweczka, która dzielnie reprezentowała naszą szkołę podczas dziesiątych już gminnych zawodach sportowych przedszkolaków💪💪💪 dzieciaki spisały się na medal wykazując się znakomitą sprawnością ruchową za co otrzymały od pani Wójt nagrody i słodkości👏👏👏

Przy okazji dziękujemy jednej z zerówkowych mam, dzięki której pięknie prezentowaliśmy się w podarowanych przez nią koszulkach♥️

• Wyjście w plener

• Wyjście w plener🌸☀️⛅️

Klasy 0a i 0b wybrały się dzisiaj na zajecia w plenerze🙂 w ogródku u p. Ewy mogły zobaczyć pięknie i kolorowe ptaki, kury, papugi, bażanty a także pooglądać i posłuchać ciekawostek o pająku hodowlanym i potrzymać jego poprzednią skórę. Zabaw w ogrodzie nie było końca a po nich zjedliśmy pyszną kiełbaskę z grilla🌭

E.M i L.B

• Akcja

• „Nie liczy się to, ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz. Pomagając innym, pomagasz i sobie. Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście.”Robert Baden–Powell.Realizując ideę wolontariatu, społeczność naszej szkoły podzieliła się dobrocią swojego serca z innymi, a konkretnie z chorymi dziećmi z Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Wolontariusze zorganizowali kiermasz słodkości i środków higieny osobistej dla podopiecznych szpitala. Dary przekazano pracownikom oddziału.Bardzo serdecznie dziękujemy za poświęcony czas, pomoc w zorganizowaniu akcji oraz zaangażowanie w zbiórkę.

• Oj, działo się!

• Słońce, dobry humor i wyśmienite towarzystwo robią swoje. Jeśli dodamy do tego moc atrakcji, wyjdzie nam przepis na udany Dzień Dziecka. A co się dzisiaj działo na lokalnym boisku sportowym? Były: dmuchańce, bańki mydlane, piana i kurtyna wodna, malowanie twarzy, ozdabianie ciała, pizza, wata cukrowa i słodkie przekąski, mecz piłki nożnej, pokaz układu akrobatycznego w wykonaniu naszych gimnastyczek, konkurencje strażackie, zabawy z chustą animacyjną, gry i inne aktywności na świeżym powietrzu.

Impreza z okazji Dnia Dziecka była fantastyczna. Ogólna ocena...ZACHWYCAJĄCA!

Wielkie ukłony kierujemy w stronę organizatorów dzisiejszego spotkania. Dziękujemy Radzie Rodziców, Strażakom OSP w Sławkowicach, p. Sołtys - Monice Malarczyk i wszystkim Rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego wyjątkowego święta.

• „Oddając własną krew, dobrowolnie i bezinteresownie, to gest o wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej”

•  „Oddając własną krew, dobrowolnie i bezinteresownie,

to gest o wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej”

Jan Paweł II

Mając w pamięci słowa Patrona naszej szkoły, z przyjemnością gościliśmy w naszej placówce przedstawicielki Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Krakowa. W ramach spotkania przygotowanego przez Panie z RCKiK uczniowie mogli dowiedzieć znacznie więcej o krwi, o jej funkcjach, budowie i znaczeniu dla życia. Zajęcia dały odpowiedź, dlaczego krew jest darem życia.

Panie prowadzące zajęcia obdarowały naszych wychowanków „prezentami – symbolami”, które mają przypominać, że każdy z nas może zupełnie za darmo sprezentować innym największy skarb, jakim jest ludzka krew. Nie można jej przecież otrzymać syntetycznie ani wyprodukować w laboratorium.

Zachęcamy wszystkich do oddawania krwi w celu ratowania ludzkiego życia i zdrowia.

• Wycieczka kl. 0-2 do Animal Island 🦘🦉🦜🐴🫏

• Spotkanie z kangurem?🦘 sowami? 🦉lemurami? wężami?🐍  - oczywiście! Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych💪 Nie dość, że w tym pięknym miejscu można zobaczyć te i wiele innych zwierzątek to jeszcze mogliśmy je dotknąć, pogłaskać,  pokarmić, przytulić ☺️ a dzięki pani Justynie, która nas wspaniale oprowadziła i dowiedzieliśmy się także wielu ciekawostek na temat  życia każdego z tych cudownych milusińskich. Dziękujemy ♥️

Wychowawcy kl. 0-2